برگزاری «همایش ملی فناوری فرهنگی؛ تولید و اشتغال» در دانشگاه شریف

برگزاری «همایش ملی فناوری فرهنگی؛ تولید و اشتغال» در دانشگاه شریف

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف؛ همایش ملی فناوری فرهنگی؛ تولید و اشتغال 29 بهمن ماه سال جاری توسط دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می گردد. 
دکتر رضا روستا آزاد، دبیر علمی این همایش در خصوص برگزاری این رویداد گفت: یکی از چالش های بزرگ کشور، بحث اقتصاد و مشکلات گریبانگیر جامعه در این موضوع همچون تولید و اشتغال می باشد. در این میان به نظر می رسد توجه به ظرفیت های بالقوه و بالفعل کشور در حوزه صنایع فرهنگی و خلاق، می تواند زمینه ساز توسعه فرهنگی و اقتصادی کشور، با توجه به زیست بوم فرهنگی و اجتماعی جامعه باشد. برنامه ریزی صحیح، هوشمندانه و مبتنی بر علم و دانایی در مبحث صنایع فرهنگی و خلاق و اتصال این صنایع به دانشگاه، به عنوان قطب فناوری، خواهد توانست بخش بزرگی از بار قطار اقتصاد و اشتغال را به دوش کشیده و زمینه ساز توسعه همه جانبه کشور بر طبق برنامه های کلان ملی گردد. 
عضو هیات علمی دانشگاه شریف افزود: فناوری فرهنگی در واقع استفاده از علم، پژوهش و فناوری در جهت توسعه فرهنگ و زیرشاخه های آن همچون فیلم، موسیقی، سینما، انتشارات، گردشگری، انیمیشن، بازی، مد و لباس، فضای مجازی و هنر بومی است. فناوری فرهنگی می تواند اقتصاد کشور را متحول سازد و ظرفیت های بسیار ارزشمندی برای رشد ایران اسلامی ایجاد نماید. این فناوری می تواند نبض تاسیس شرکت های دانش بنیان و به تبع آن توسعه اقتصاد دانش بنیان باشد. 
دبیر علمی همایش گفت: همایش ملی «فناوری فرهنگی، تولید و اشتغال» شامل پنل‌ها و میزگردهای مختلف در تاریخ 29 بهمن ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف و با حضور اندیشمندان و صاحب‌نظران این حوزه و در پنج محور کلی فناوری های فرهنگی و اقتصاد مقاومتی، فناوری های فرهنگی و اقتصاد دانش بنیان، فناوری فرهنگی و تجارب جهانی، فناوری فرهنگی، ارتقای سبک زندگی جامعه، فناوری فرهنگی، شتابدهنده ها و شرکت های نوپا و استارت آپ برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: علاقه مندان می توانند برای اطلاع از محورهای همایش و ثبت نام در این همایش ملی به وب سایت www.iranctech.ir مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1396-10-16

برای دیدن موقعیت ما در نقشه کلیک کنید